Ogłoszenia duszpasterskie -22.Niedziela Zwykła (01 września 2013 roku)

1.     Powitanie

W ubiegłym tygodniu obowiązki wikariusza naszej Parafii objęli: ksiądz Krzysztof GOŁĘBIEWSKI i ksiądz Tomasz WICHEREK. Witamy Księży serdecznie i z nadzieją. że duszpasterskie poczucie odpowiedzialności za Kościół, gorliwe naśladowanie Jezusa Chrystusa, będą nam pomocne w codziennym dotrzymywaniu wierności Krzyżowi, Ewangelii, Kościołowi i jego Pasterzom.

2.     Rocznica II wojny światowej

Przed 74 laty, 1 września 1939 roku, realizując pakt Ribbentrop- Mołotow, hitlerowskie Niemcy zaatakowały naszą Ojczyznę, rozpoczynając tym samym trwająca 6 lat II wojnę światową. Wojna pochłonęła miliony istnień ludzkich,
a nade wszystko podzieliła kontynent europejski na dwa wrogie sobie systemy ideologiczne. Pamiętajmy szczególnie w tym miesiącu o zabitych i zaginionych w działaniach wojennych.

3.     Nabożeństwo eucharystyczne

Nieszpory o Najświętszej Eucharystii o godzinie 17:30 oddamy Bogu w intencji ofiar II wojny światowej.

4.      Nowy Rok Szkolny

W poniedziałek, 2 września, rozpoczyna się nowy rok szkolny. Msza święta w intencji uczniów i nauczycieli będzie odprawiona w naszej świątyni jutro o godzinie 8:00.

5.     Wypominki

W poniedziałek o godz. 18:00 Msza święta w intencji zmarłych polecanych
w wypominkach. Czytanie modlitwy wypominkowej rozpocznie się o godzinie 17:00.

6.     Nabożeństwa comiesięczne

W czwartek, 5 września, comiesięczna adoracja Najświętszego Sakramentu rozpocznie się po Mszy świętej o godzinie 9:00 i trwać będzie do godziny 18:00. Msza święta w intencji świętości kapłanów o godzinie 19:00. W piątek, 6 września nabożeństwem do Miłosierdzia Bożego o godzinie 15:00 rozpocznie się adoracja Pana Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie. Adoracja, która trwać będzie do godziny 21:00. Podczas wystawienia Najświętszego Sakramentu będzie również możliwość przystąpienia do spowiedzi. W najbliższą sobotę, nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi, po Mszy świętej o godzinie 9:00.

7.     Schola

W tym roku szkolnym spotkania Scholi będą w poniedziałki o godzinie 16:30. Zapraszamy dzieci od lat 5 do udziału w zajęciach Scholi. Prosimy Rodziców, by w planach całorocznej pracy uwzględnili ten rodzaj zajęć dla swoich dzieci.

8.     Gietrzwałd

Zapraszamy do udziału w autokarowej pielgrzymce do Gietrzwałdu. Wyjazd w piątek, 6 września o godzinie 15:00. Zbiórka w kościele. Wyjeżdżających proszę o dokonanie wpłaty do środy włącznie u pani Anieli Niziołek. Na pielgrzymkę należy zabrać wygodne buty, prowiant oraz śpiwór.

9.     Porządek Mszy świętej

Zakończyły się wakacje, a tym samym wracamy w niedzielę do Mszy świętej o godzinie 13:30, w dni powszednie o godzinie 18:00.

Warszawa, dnia 1 września 2013 roku

Bez komentarzy.

Komentowanie jest wyłączone w całym serwisie.